Testy paskowe VivaChek™

PMT produkty-031.jpg
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.71429
Kod produktu: 0727-1611D

Opis

Wynik VivaChek™ Ino jest podawany na podstawie pomiaru prądu elektrycznego wytworzonego w reakcji glukozy z enzymem umieszczonym na elektrodzie testu paskowego. Próbka krwi jest automatycznie zasysana do testu paskowego dzięki wykorzystaniu zjawiska kapilarnego. Glukoza zawarta w próbce reaguje z enzymem glukozy zawartym w teście paskowym generując elektrony, czyli wytwarzając odpowiednią do stężenia glukozy ilość prądu. Wynik ten wyświetlany jest na glukometrze. Wynik pokazywany jest jako stężenie glukozy w osoczu. System VivaChek™ Ino jest w pełni zgodny z międzynarodową normą EN ISO 15197:2015. System VivaChek™ Ino jest przeznaczony do kontroli in-vitro osób z cukrzycą. Może być stosowany zarówno do samokontroli pacjenta w domu, jak i do użytku profesjonalnego w ośrodkach opieki zdrowotnej. System nie powinien być wykorzystywany do diagnozowania cukrzycy.

WYKONYWANIE POMIARU

Element konieczny do badania, zawarty w opakowaniu: testy paskowe VivaChek™ Ino Elementy konieczne do badania, dostępne jako oddzielny produkt: glukometr VivaChek™ Ino, instrukcja obsługi, nakłuwacz, nasadka AST (opcjonalnie) oraz sterylny lancet. Pełna instrukcja pobierania próbki krwi znajduje się w instrukcji obsługi glukometru.

1. Wybrać miejsce nakłucia. Umyć ręce i miejsce nakłucia ciepłą wodą z mydłem, a następnie dokładnie wysuszyć.

2. Przygotować nakłuwacz.

3. Sprawdzić datę ważności oraz datę przydatności do użycia (6 miesięcy od pierwszego otwarcia). Nie używać testów paskowych, których termin przydatności upłynął.

4. Włożyć test paskowy do portu glukometru w kierunku pokazanym przez strzałki. Glukometr uruchomi się automatycznie.

5. Nakłuć wybrane miejsce i poczekać aż uformuje się okrągła kropla krwi.

6. Przyłożyć końcówkę testu paskowego do uformowanej kropli krwi. Krew zostanie automatycznie zassana przez pole testowe. Nie nakładać krwi na pasek.

7. Glukometr odliczy od 5 do 1, a następnie wynik pojawi się na wyświetlaczu.

 

Ważne:

System VivaChek™ Ino jest przystosowany do pomiaru próbek z Alternatywnych Miejsc Nakłucia (AST), takich jak przedramię i dłoń. Procedura pobierania próbki jest nieco inna, potrzebna jest do tego nasadka AST. Poniżej znajdują się dodatkowe, istotne informacje, dotyczące pobierania próbki z Alternatywnych Miejsc Nakłucia:

 Gdy poziom cukru gwałtownie się zmienia, na przykład po posiłku, po podaniu insuliny, podczas lub po wysiłku fizycznym, próbki z opuszka palca wykażą zmiany w szybszym czasie niż próbki z innych miejsc nakłucia.

 Warunkiem możliwości pobrania próbki z Alternatywnych Miejsc Nakłucia jest czas ponad 2 godzin od posiłku, zażycia leków lub wysiłku fizycznego.

 Pobieranie próbek z Alternatywnych Miejsc Nakłucia nie jest wskazane dla osób z nieświadomością hipoglikemii.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl